Agregaty Europafilter

 

System oczyszczania oleju Europafilter ( SERIA EF2100 ) składa się z wielu wersji w zależności od: ilości filtrowanego oleju, ciśnienia roboczego w układzie oraz rodzaj monitorowania przepływu.

Przykładowy model agregatu filtrującego – EF 2115M

Trzecia cyfra określająca model maszyny to ilość zamontowanych filtrów.
Czwarta cyfra określa sposób rozprowadzania oleju:

0 zawór redukcji ciśnienia
1 bezpośredni przepływ ciśnienia przy użyciu istniejącej aplikacji (możliwe tylko w przypadku ciśnienia roboczego na poziomie 2 – 4,5 bar )
2 zawór zwrotny 3 bar
3 pompa próżniowa
5 pompa z silnikiem elektrycznym

Litery znajdujące się na końcu numeru określają dodatkowe akcesoria:

Voptyczna kontrola przepływu
D cyfrowa kontrola przepływu
S wanienka ociekowa
T wanienka ociekowa z ochroną przed przepełnieniem
M mobilna jednostka zamontowana na wózku
H możliwość montażu grzałki


agregaty_filtruj__ce_Europafilter

Charakterystyka rozwiązania technologicznego

Prosta instalacja i wymiana filtra

Zainstalowanie systemu filtracji Europafiler trwa około pół godziny. To, jak często należy wymienić wkład zależy od ilości zanieczyszczeń znajdujących się w filtrowanym układzie. Systemy EF 2100 są tak dobierane, aby wymiana wkładu nie odbywała się częściej niż raz lub dwa razy w roku. Sama wymiana trwa dziesięć minut i można ją wykonać na pracującym układzie.

Prosty filtr o zaawansowanych funkcjach

Wkład filtra wykonano z celulozy pochłaniającej wodę. Jest to możliwe, ponieważ celuloza pochłania wodę o 30 % skuteczniej niż olej. Filtr pochłania cząsteczki już od 0,1 mikrona. Pracuje on w systemie ciągłym, co powoduje że wszelkie zanieczyszczenia zostają usuwane podczas kolejnych przejść oleju przez wkład Europafilter. Wkład EF500HY zanim zostanie wymieniony, pochłonie ok. 3 kg zanieczyszczeń stałych i wody.

Przepływ i projektowanie

Aby utrzymać stałą czystość oleju w układzie musi być on oczyszczany szybciej niż powstają w nim zanieczyszczenia. Dlatego też, montaż systemów Europafilter musi być tak zaprojektowany, aby cały olej znajdujący się w układzie przechodził przez system oczyszczania co najmniej raz w tygodniu. Aby to osiągnąć, należy zamontować niezbędną ilość filtrów. Przepływ przez jeden wkład EF500HY wynosi od 0,1 do 5 litrów na minutę, w zależności od temperatury i lepkości oleju.

System dla wielu branż

Systemy dokładnego oczyszczania oleju firmy Europafilter są obecnie stosowanie w większości branż przemysłowych. Stosują je zarówno małe warsztaty z kilkoma maszynami, jak i zakłady produkcyjne i przetwórcze, firmy energetyczne, transport morski i lądowy, koncerny naftowe i gazowe a także elektrownie wiatrowe.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mikrofiltracja.pl

Masz pytania?

Napisz do nas wiadomość, skorzystaj z czatu (prawy dolny róg). Jesteśmy do twojej dyspozycji