Mikrofiltracja u klienta

Usługa filtracji

Metoda rozwiązania problemu zabrudzenia i zanieczyszczenia wodą oleju, pozwalająca wydłużyć okres jego eksploatacji. Usługa pozwala usunąć także wodę zdyspergowaną w oleju ( emulsji wodno-olejowej ) oraz produkty utleniania.

Zakres stosowania

Wszystkie oleje hydrauliczne, przekładniowe, turbinowe, maszynowe, chłodziwa – oleje obróbcze i emulsje olejowe, itp. klasach lepkości wg ISO od 15 do 150.

Na czym polega usługa

Filtrowanie wykonuje się przy pomocy maszyn filtrujących, wyposażonych w specjalne filtry pochłaniające wodę i zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona. W efekcie filtrowania uzyskuje się czystość oleju wyższą niż czystość większości obecnych na rynku olejów „świeżych”. Unika się w ten sposób awarii, spowodowanych obecnością w oleju wody i zanieczyszczeń stałych pow. 5 mikronów (90% awarii) oraz wydłuża żywotność oleju: w przypadku zwykłych olejów mineralnych – min. x 2, w przypadku olejów syntetycznych – min 5 razy. Filtry zatrzymują wszelkie produkty starzenia oleju.

Usługa wykonywana jest na miejscu u klienta w dogodnym dla obu stron terminie.

Czas wykonania usługi zależy od rodzaju i ilości oleju, stopnia jego zanieczyszczenia oraz ilości wody a także od temperatury oleju oraz temperatury otoczenia.

Mikrofiltracja oleju
Mikrofiltracja oleju

Masz pytania?

Napisz do nas wiadomość, skorzystaj z czatu (prawy dolny róg). Jesteśmy do twojej dyspozycji