Woda w układzie paliwowym stanowi poważny problem. Może spowodować korozję układu paliwowego, przy czym rdza może objąć zarówno zbiornik, jak i elementy zasilania. Możliwe są również problemy z pompą paliwa. Właściwości smarne paliwa, w którym znalazła się woda, ulegają znacznemu pogorszeniu. Obecność wody w układzie paliowym może również skutkować zablokowaniem przepływu paliwa – w wyniku zamarznięcia przewodów.
Wyżej wymienione problemy bywają powodowane przedostawaniem się do układu paliwowego mniejszej lub większej ilości wody. Kiedy paliwo w zbiorniku opada, tworzy się przestrzeń, która wypełnia się powietrzem. Wraz ze wzrostem temperatury powietrze to skrapla się. W rezultacie następuje jego przekształcenie się w wodę. I choć powstawanie wilgoci jest zjawiskiem naturalnym, to może doprowadzić do poważnych problemów z pojazdem.
Jak usunąć wodę z układu paliwowego?
Częścią oferty naszego przedsiębiorstwa jest między innymi profesjonalne czyszczenie zbiorników paliwa. Zajmujemy się przy tym mikrofiltracją, dzięki której ciecz zostaje pozbawiona zanieczyszczeń stałych, szlamu, a nawet wody. Do jej przeprowadzenia używamy nowoczesnych urządzeń filtrujących. Dzięki nim likwidujemy zanieczyszczenia stałe już od 1 μm. Jednocześnie specjalizujemy się w usuwaniu wody z paliwa. Uzyskujemy przy tym dokładność aż do 99,95%.
Warto podkreślić, że realizowana przez nas mikrofiltracja jest działaniem ekologicznym. Odpowiednio poprowadzony proces czyszczenia pozwala na to, by przywrócić danej cieczy jej pierwotne parametry – a to umożliwia jej ponowną, bezpieczną eksploatację. Właśnie dlatego metoda ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Usługę filtracji paliwa warto połączyć z usuwaniem bakterii, grzybów i drobnoustrojów z czyszczonej cieczy.