olej

Na czym polega proces mikrofiltracji oleju?

Mikrofiltracja oleju jest nowoczesną, ekologiczną i doskonałą metodą oczyszczania olejów z zanieczyszczeń, szlamów oraz wody. Proces jest przeprowadzany przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które usuwają zabrudzenia 1 μm oraz 99,95% wody.  Procesowi są poddawane oleje hydrauliczne, przekładniowe, turbinowe, obróbcze i emulsje.

Czym jest proces mikrofiltracji oleju?

Mikrofiltracja oleju jest metodą przeprowadzaną przy użyciu urządzenia filtrującego, wyposażonego w specjalne filtry pochłaniające wodę oraz zanieczyszczenia stałe o wielkości powyżej 1 mikrona. Dzięki procesowi jest możliwość uzyskania wyższej czystości oleju niż większość dostępnych olejów na rynku. W ten sposób usuwanie wody z paliwa pozwala na unikanie awarii, które powodowane są jej obecnością, ale też zanieczyszczeń stałych pow. 5 mikronów. Filtrowanie oleju stosowane przez firmę Ad Moto Rafał Zawisz wydłuża przy tym żywotność płynu, dwukrotnie w przypadku zwykłych olejów mineralnych oraz pięciokrotnie olejów syntetycznych. Skuteczność stosowanej metody została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi, więc warto z niej korzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na mikrofiltrację oleju?

Proces mikrofiltracji pozwala nie tylko oczyścić olej, ale też całe układy hydrauliczne, bez konieczności ich demontażu. Stosowana metoda dokładnie oczyszcza układ hydrauliczny z wody, opiłków po awariach, żywic i innych zabrudzeń, których usunięcie nie jest możliwe za pomocą tradycyjnej wymiany oleju. Wkłady głębokiego filtrowania wykazują się również większą pojemnością w porównaniu do innych elementów filtracyjnych do cząstek stałych. Usługa przekłada się więc na dłuższą żywotność układów, a także wzrost wydajności maszyny oraz jej energetycznej efektywności.